W skrócie

Na tej stronie znajdują się informacje o możliwości utworzenia i zintegrowania z systemem strony szkolnej, którą szkoła będzie mogła zarządzać.

Szkolna strona WWW

Każda szkoła może zamówić stworzenie nowej lub dołączenie własnej (istniejącej już) strony szkolnej do dziennika elektronicznego TopSzkola.pl. Strona zostanie zintegrowana z systemem TopSzkola.pl w taki sposób, że przed zalogowaniem, użytkownik będzie znajdował się na stronie szkoły, a po zalogowaniu uzyska dostęp do funkcjonalności TopSzkola.pl. Formularz logowania będzie znajdował się gdzieś na stronie szkoły, która będzie dostępna pod wybraną przez szkołę domeną - zewnętrzną lub subdomeną TopSzkola.pl (dostępne tylko dla stron-wizytówek).

Strona może zostać umieszczona na dowolnym serwerze, zaproponowanym przez szkołę lub przez nas - kwestia do uzgodnienia.

Utworzenie nowej strony szkolnej

W przypadku zamówienia utworzenia strony szkolnej, zostanie ona wykonana zgodnie z życzeniem szkoły, która może określić szatę graficzną, strukturę strony oraz informacje, które się na niej znajdą. Może zaproponować własny szablon lub wybrać któryś z zaproponowanych przez nas. Wszelkie szczegóły zostaną uzgodnione po konsultacjach z nami.

Dla tworzonych przez nas stron szkolnych, udostępniamy serwer, na którym będzie działać strona oraz serwer na pocztę, jednak szkoła może również wybrać inny serwer.

Integracja strony szkolnej z systemem TopSzkola.pl

Jeśli szkoła posiada już stronę szkolną i życzyłaby sobie, aby z jej strony szkolnej można było się zalogować do systemu TopSzkola.pl, wystarczy, że umieści kod logowania gdzieś na swojej stronie - w przypadku zainteresowania tą usługą, prosimy o skontaktowanie się z nami, a my dostarczymy Państwu odpowiedni kod.

Oprócz logowania się przez stronę szkoły do dziennika elektronicznego, dla utworzonych przez nas stron/portali szkolnych, integracja może obejmować również inne obszary, zależnie od Państwa potrzeb.

Stworzenie strony-wizytówki szkolnej

Strona wizytówka szkoły może zostać stworzona dla szkoły jako dodatek do funkcjonalności oferowanej przez TopSzkola.pl, oferując przykładowo strony z informacjami o szkole, galerię zdjęć szkolnych czy inne podstawowe funkcje zgodnie z życzeniem szkoły, która może również określić wygląd i strukturę strony - zaproponować własny szablon strony lub wybrać któryś z zaproponowanych przez nas.

Na stronę-wizytówkę szkoły może składać się strona główna oraz kilka do kilkunastu podstron, a objętość wszystkich elementów graficznych i zdjęć nie może przekroczyć 100 MB. Dodatkowo, jeśli szkoła będzie zainteresowana, otrzyma bezpłatnie skrzynkę pocztową w swojej domenie. W przypadku chęci zainstalowania wizytówki na innym serwerze, powyższe ograniczenia nie będą obowiązywać.

Ten typ stron jest określany przez nas mianem "wizytówki" szkoły, gdyż nie będzie to pełnoprawny serwis szkolny - pracownicy szkoły nie będą mogli zmieniać prezentowanych na stronie informacji bez ingerencji w kod. Funkcje zarządzania treścią strony bez ingerencji w kod będą dostępne po wdrożeniu systemu CMS, opisanego w kolejnym akapicie.

Dodatkowy koszt związany ze stroną-wizytówką wynosi (ceny brutto):

  • utworzenie strony-wizytówki szkolnej: 500-1000 PLN w zależności od projektu graficznego, liczby podstron i wymagań - cena ustalana indywidualnie ze szkołą,
  • utrzymanie strony-wizytówki z subdomeną TopSzkola.pl: 200 PLN za semestr,
  • utrzymanie strony-wizytówki z zewnętrzną domeną: 400 PLN za semestr (opłata obejmuje rejestrację domeny i jej obsługę techniczną - szkoła musi jedynie wybrać nazwę).

Wdrożenie systemu CMS i serwisu szkolnego

System CMS (zarządzania treścią) rozszerza możliwości strony-wizytówki szkolnej opisanej w powyższym akapicie o funkcje zarządzania treścią informacji na stronach przez pracowników szkoły i dodatkową funkcjonalność. CMS oferuje między innymi dodawanie/modyfikację/usuwanie artykułów, kategorii menu, aktualności, zdjęć czy innych zasobów. Dzięki temu strona-wizytówka zmieni się w serwis szkolny, zarządzany w pełni przez pracowników szkoły.

Poniższe kwoty dotyczą wdrożenia systemu CMS Typo3. Wdrożenie innego systemu CMS na życzenie szkoły będzie negocjowane indywidualnie w zależności od systemu i wymagań szkoły.

Dodatkowy koszt związany z wdrożeniem systemu CMS wynosi:

  • utworzenie/dostosowanie szablonu dla serwisu szkoły: 300-900 PLN
  • wdrożenie dla serwisu szkoły systemu CMS: 600-900 PLN,
  • utrzymanie systemu CMS i serwisu szkolnego z zewnętrzną domeną: 500 PLN za semestr (opłata obejmuje rejestrację domeny i jej obsługę techniczną - szkoła musi jedynie wybrać nazwę).
Copyright © 2008–2015 CodeTraxxPolityka prywatnościKontakt