O systemie TopSzkola.pl

TopSzkola.pl to ogólnodostępny system informatyczny dla szkół i wychowawców, który rozszerza możliwości standardowego narzędzia typu dziennik elektroniczny, a także może całkowicie zastąpić dziennik papierowy. Powstał w wyniku konsultacji przeprowadzonych z dyrektorami i nauczycielami wielu szkół.

Zadaniem systemu jest poprawienie jakości funkcjonowania szkoły jako całości oraz ułatwienie pracy wychowawcom i dyrektorom. Mogą z niego korzystać szkoły podstawowe, gimnazjalne, zawodowe i średnie, dla których system został przygotowany, lecz sprawdzi się w każdego typu placówce edukacyjnej. Wymaga jedynie dostępu do Internetu i przeglądarki. Nie jest konieczne instalowanie czy kupowanie jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania lub sprzętu. Korzystanie z sytemu jest darmowe w okresie testowym, a po jego zakończeniu obowiązują opłaty zgodne z cennikiem.

Najważniejszymi celami, dla których powstał system TopSzkola.pl są:

• Poprawienie komunikacji między dyrektorem, wychowawcami, rodzicami i uczniami szkoły,
  • ułatwienie dostępu do informacji w szkole,
  • poprawa zarządzania dostępnymi zasobami przez dyrektora i wychowawcę,
  • ułatwienie, przyśpieszenie i zautomatyzowanie niezbędnych do wykonania czynności.

System daje możliwość zintegrowania ze sobą strony szkolnej - więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj. Możliwe jest również rozszerzenie funkcjonalności systemu według upodobań szkoły - więcej na ten temat tutaj. Dostępna jest funkcjonalność przeznaczona dla czterech typów użytkowników: dyrektora, wychowawcy/nauczyciela, rodzica oraz ucznia. Oprócz możliwości edycji danych uczniów, ocen cząstkowych, końcowych i frekwencji, które cechują każdy dziennik elektroniczny, TopSzkola.pl oferuje między innymi:

• wydruki świadectw i kartek na zebrania,
  • obliczanie statystyk ocen i frekwencji,
  • tworzenie planu zajęć klas i wychowawców,
  • eksport i wydruk dzienników do postaci papierowej,
  • przygotowywanie testów sprawdzających wiedzę,
  • możliwość umieszczania dokumentów,
  • tablicę ogłoszeń szkolnych i klasowych,
  • inteligentny wewnętrzny system przesyłania wiadomości,
  • tworzenie zestawień danych personalnych,
  • archiwizację danych dydaktycznych i organizacyjnych.

System przez całą dobę i 365 dni w roku ułatwia to co jest najważniejsze w pracy szkoły. W dzisiejszych czasach dziennik elektroniczny stał się niezastąpionym narzędziem dla współczesnej placówki edukacyjnej, a korzystanie z niego powoduje, że szkoła jest postrzegana w środowisku lokalnym i ogólnopolskim jako nowoczesna placówka, gdzie informacja elektroniczna jest powszechnie używana.

TopSzkola.pl jest systemem tworzonym dla użytkowników, a także z myślą o wygodzie i zadowoleniu użytkowników, dlatego jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi odnośnie obecnych funkcji, bądź pomysły na nowe - zapraszamy do kontaktowania się z nami. Wszystkie propozycje i uwagi zostaną rozpatrzone i szczegółowo przeanalizowane. Nie jest wykluczone, że wiele z nich będzie podstawą do wprowadzenia rzeczywistych zmian w systemie. Jeśli coś jest niejasne lub niezrozumiałe - z chęcią odpowiemy na Państwa pytania.

Życzymy przyjemnej i owocnej pracy z systemem.

Zespół TopSzkola.pl