Najlepsze włoskie wina

Podstawą każdej dobrej kuchni, jest wybranie bardzo dobrego wina. Szczególnie we Włoszech, dla każdego Włocha ma to ogromne znaczenie. Włochy są ojczyzną znanego na całym świecie Chianti, ale o miano najsłynniejszego włoskiego regionu walczy nie tylko Toskania. Świetnie i znane na całym świecie wina produkuje Piemont, Abruzja, regiony południa Włoch oraz Sycylia. Ta ostatnia słynie z niezwykle zwariowanego wina Marsala. Z powodów klimatycznych włoskie wina dzieli się najczęściej na te z północy, te z Toskanii i te z południa, w tym z Sycylii. Włosi są największym producentem wina na świecie i zaspokajają aż 20 procent światowej produkcji. Oznacza to, że Włosi prawdopodobnie na winie znają się tak dobrze, jak żaden inny naród. Z włoskimi winami jest jak z pięknymi kobietami : bywają niebezpieczne i można się w nich zakochać bez pamięci. Z Toskanii pochodzą najsłynniejsze włoskie wina. Na ich czele stoi Chianti , to czerwone wino ma różny smak, w zależności od producenta. Zazwyczaj jest to młode, lekkie wino owocowe, ale są też odmiany, które leżakują wiele lat zanim trafią na rynek. Najbardziej luksusowe wina z Toskanii, a jednocześnie uważane na najlepsze i co za tym idzie najdroższe, to Vino Nobile di Montepulciano i Brunello di Montalcino. Inne znane wino z Toskanii to Supertuscan dobre, ale tańsze od wymienionych powyżej. W Toskanii produkuje się również wina białe z suszonych winogron, nazywane Vino Santo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>