Jak się ubrać do Watykanu

Wybierając się do Watykanu na wycieczkę, musimy wziąść pod uwagę to że jest to miejsce święte i musimy wiedzieć jak się stosownie ubrac aby móc swobodnie zwiedzać to miasto. Czy to jest apteka, czy jakikolwiek sklep czy może Bazylika świetego Piotra, jest to nieistotne, ponieważ na całym terenie Watykanu wprowadzono taki sam wymóg ubierania się, by wchodzący tam klienci czy turyści byli należycie ubrani, a więc mieli przykryte ramiona i nie prezentowali się w szortach lub za krótkich spódniczkach. Osoby zbyt skąpo ubrane są zatrzymywane przez Gwardię Szwajcarską przy bramie świętej Anny. Ludzie cofnięci spod bramy, a mający recepty, które upoważniają do wejścia do apteki, lub kartę klienta małego watykańskiego supermarketu, muszą kupić w okolicznych sklepach chusty przykrywające ramiona bądź długie spodnie. Taka specjalna, „jednorazowa” odzież, przeznaczona dla osób wchodzących do Watykanu, kosztuje od 3 euro. Gwardziści upominając mieszkańców Rzymu, przybywających do apteki z odległych stron miasta, radzą im, by następnym razem pamiętali o pełnym stroju. Nie stosują taryfy ulgowej nawet wobec starszych kobiet, ubranych w bluzki bez rękawów w dniach upałów. Dlatego watro przed każdą wycieczka do Watykanu zaopatrzyc się w takie chusty.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>