Gdzie jechac na wakacje do Włoch

Coraz więcej osób, które do tej pory spędzało wakacje w Polsce, zaczyna myśleć o wakacyjnym wyjeździe za granicę. Drogie hotele nad polskim morzem, kiepskie restauracje, tłok na plażach i kapryśna pogoda to wszystko zniechęca do planowania kolejnego urlopu w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu większość polskich turystów planując urlop za granicą wybierała popularne i tanie kierunki, takie jak Egipt, Turcja, Grecja, Chorwacja, czy Bułgaria. Od kilku lat Polacy coraz częściej interesują się plażami zachodniej Europy, a tu niepodzielnie królują Włochy. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacji we Włoszech jest północny Adriatyk, nazywany też górnym Adriatykiem. Znajdują się tam tak znane w Europie kurorty jak Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, Lignano Sabbiadoro i Grado. Plaża na całej linii wybrzeża górnego Adriatyku jest szeroka i piaszczysta. Niestety wszędzie przeważają płatne odcinki. Przy rezerwacji hotelu warto więc zadbać o to, aby oferował on dostęp do prywatnej hotelowej plaży. Po dniu spędzonym na plaży wszystkie kurorty oferują huczne życie nocne. Niektóre sklepy i butiki oraz – co oczywiste – bary, restauracje, dyskoteki i kluby, czynne są do późnych godzin nocnych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>