Cechy wyróżniające

W porównaniu do innych aplikacji służących do wspierania działalności placówek edukacyjnych, TopSzkola.pl wyróżnia się w wielu obszarach. Oto niektóre z nich:

• zawiera funkcjonalność wychodzącą poza ramy tradycyjnego narzędzia typu "dziennik elektroniczny" - począwszy od zarządzania dokumentami w szkole, poprzez ogłoszenia, a skończywszy na module wspomagającym tworzenie testów sprawdzających wiedzę,
  • daje możliwość stworzenia witryny szkolnej zintegrowanej z systemem,
  • posiada wersję dla telefonów komórkowych,
  • wspiera wszystkich uczestników życia szkolnego - nie tylko wychowawców i rodziców, ale również dyrekcję, nauczycieli i uczniów,
  • umożliwia dostosowanie wyglądu i funkcjonalności systemu do własnych wymagań,
  • pozwala na błyskawiczną darmową rejestrację i przetestowanie swoich możliwości, bez oczekiwania na akceptację zgłoszenia.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

TopSzkola.pl dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika i oferuje w tym zakresie wiele możliwości wymienionych poniżej:

• Używany do zastąpienia dziennika papierowego lub jego uzupełnienia,
  • klasyfikacja roczna lub semestralna,
  • 3 sposoby wpisywania frekwencji,
  • 4 typy wprowadzanych ocen: standardowe, do matury międzynarodowej, punktowe i opisowe,
  • wybór osoby wpisującej oceny: pełnomocnik dyrektora, wychowawca lub nauczyciel przedmiotu,
  • wybór osoby wprowadzającej dane uczniów: pełnomocnik dyrektora lub wychowawca,
  • wybór sposobu wprowadzania danych uczniów: import lub wpisanie ręczne,
  • wybór kolorystyki systemu w części dla użytkowników,

Dzięki tym unikalnym wśród innych e-dzienników możliwościom, TopSzkola.pl idealnie sprawdzi się w każdej szkole, nawet prowadzącej ewidencję w nietypowy sposób.

Bogactwo funkcji

TopSzkola.pl wyróżnia się dużą liczbą użytecznych i ułatwiających pracę funkcji przeznaczonych dla czterech typów użytkowników: dyrektora, wychowawcy, rodzica oraz ucznia. Poniżej znajduje się lista najważniejszych funkcji dla każdego z nich wraz z odnośnikami do szczegółowego opisu i zrzutu ekranu.

Interfejs użytkownika

System powstał z myślą o jego użytkownikach, a nacisk przy jego tworzeniu położono na funkcjonalność i użyteczność. Dzięki wykorzystaniu technologii AJAX, praca z systemem jest przyjemnością - użytkownik odnosi wrażenie pracy z aplikacją zainstalowaną na jego komputerze, a nie znajdującą się w Internecie.

Wzięto również pod uwagę jego uciążliwość dla wychowawców, którzy mogą obawiać się dużej ilości czasu poświęconego na pracę z systemem. Z myślą o nich formularze do wprowadzania danych skonstruowano w taki sposób aby na ich wypełnienie poświęcili minimum czasu, gdyż układem odpowiadają tabelom, które zawiera dziennik lekcyjny, a dane można wprowadzać seryjnie bez ciągłego zatwierdzania.

TopSzkola.pl jest systemem intuicyjnym i łatwym w obsłudze. Dla początkujących użytkowników został opracowany system przewodników i pomocy, który wyjaśnia funkcje i znaczenie widocznych na ekranie elementów - wystarczy kliknąć na "Pomoc" a wyświetli się pomoc dotycząca widocznej na Państwa ekranie strony. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z administratorem systemu, wykorzystując formularz kontaktowy.

Wersja dla telefonów komórkowych

Oprócz wersji dostępnej w internecie, TopSzkola.pl posiada wersję stworzoną specjalnie dla telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych o małym ekranie, które potrafią łączyć się z siecią przez protokół WAP. Jest dostępna dla wszystkich typów użytkowników (dyrektor, nauczyciel, rodzic i uczeń) i udostępnia im najważniejsze informacje jak plany zajęć, ogłoszenia, wiadomości, oceny czy frekwencję. Dzięki temu wszyscy mogą zostać błyskawicznie poinformowani na przykład o odwołaniu zajęć, zebrania czy innym wydarzeniu, jeszcze zanim dotrą do domu.

Zapraszamy do wypróbowania wersji mobilnej pod adresem: mobi.TopSzkola.pl.

Wsparcie dla użytkowników

Oferujemy szeroką gamę usług wspierających szkoły i poszczególnych użytkowników systemu. Podstawowe wsparcie jest dostępne online dla każdego w postaci przewodników i pomocy dla poszczególnych stron. Jeśli mimo tego występują problemy przy pracy z systemem, można zadać nam pytanie przez e-mail, telefon lub umówić się na dłuższe konsultacje przez Skype.

Ponadto dla szkół oferujemy dodatkowe usługi, wśród których znajdują się szkolenia dla pracowników. Więcej na temat dodatkowych usług można przeczytać tutaj.

Witryna szkolna

Każda szkoła może zamówić u nas utworzenie własnej strony szkolnej, działającej na wybranej domenie, która witać będzie użytkowników logo szkoły lub innymi wybranymi przez szkołę elementami. Po zalogowaniu się na stronie szkoły, użytkownik uzyska dostęp do funkcjonalności systemu, tak jakby zalogował się z domeny TopSzkola.pl. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

Dla szkół, które chciałyby rozszerzyć funkcjonalność systemu według własnych upodobań i korzystać z niego na osobnym serwerze, przygotowana została oferta instalacji indywidualnej, która jest dostępna tutaj.