W skrócie

Na tej stronie znajdują się informacje o bezpieczeństwie korzystania z systemu, stosowanych mechanizmach zabezpieczeń i dobrych praktykach w zakresie bezpieczeństwa informatycznego.

Bezpieczeństwo

Mechanizmy

System spełnia europejskie i światowe standardy dla systemów internetowych. W celu ochrony danych umieszczanych w systemie, zastosowano wiele mechanizmów bezpieczeństwa, jak szyfrowanie komunikacji przez protokół SSL, dostęp po podaniu loginu i hasła, szyfrowanie haseł, autoryzacja dostępu tylko do swoich danych czy codzienne tworzenie kopii zapasowej bazy danych. Ponadto system posiada dodatkowe zabezpieczenia w swojej logice, które zapobiegną oszustwom i włamaniom.

Szczególnej ochronie poddane są oceny i frekwencja uczniów - dyrektor i wychowawca może sprawdzić kto i o której godzinie dokonywał ich zmiany, a w przypadku podejrzenia oszustwa możemy podać adres IP komputera, z którego dokonano zmian i przywrócić oceny z poprzedniego dnia.

Serwery systemu znajdują się w profesjonalnym data center o najwyższej klasy zabezpieczeniach. Wiele łączy do zewnętrznych sieci, akumulatorowe i spalinowe podtrzymanie zasilania zapewnia nieprzerwane działanie sprzętu. Pomieszczenia są monitorowane, a dostępu do budynku strzeże ochrona.

Działanie systemu podlega również stałemu monitorowaniu na wypadek awarii oprogramowania, co pozwoli na szybką reakcję i przywrócenie poprawnego działania. Monitoring stron systemu obsługuje firma Monity, która gwarantuje wysoki poziom usługi monitorowania.

Certyfikat Zaufana Strona

Nasze zabezpieczenia zostały pozytywnie ocenione przez specjalistów niezależnej instytucji cerfyfikującej "Zaufana Strona", co zaskutowało przyznaniem systemowi TopSzkola.pl certyfikatu "Zaufana Strona", który otrzymują jedynie bezpieczne, dbające o prywatność użytkowników i godne zaufania strony.

Dobre praktyki

Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych w systemie zalecane jest stosowanie się do wymienionych poniżej dobrych praktyk.

• Nie ujawniać nikomu swojego hasła,
  • Nie zapisywać hasła na kartce lub dysku komputera, szczególnie jeśli korzystają z niego inne osoby,
  • używać haseł, które są trudne do złamania - np. nieuporządkowany zbiór liter i cyfr, które nie tworzą żadnego słowa,
  • po otrzymaniu nowego konta zmienić wygenerowane hasło na inne,
  • nie przechowywać loginu i hasła do systemu na ogólnodostępnych komputerach (np. w pracowni szkolnej),

Wiarygodność

Zależy nam na zaufaniu naszych klientów, dlatego staramy się spełnić wszelkie wymogi dotyczące przejrzystości i poprawności formalnej w naszej działalności. Dlatego też wszelkie dane podmiotu zarządzającego systemem TopSzkola.pl są dostępne na stronie kontaktu, a możliwy jest kontakt telefoniczny. Baza danych systemu jest zgłoszona w GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych).